List of Lifetime Members of CBAA

DAVID ABRAHAMS ’77
ALVIN ADELL’81
SAMUEL ABDULJAMMI ’99
CHERYL ALDRICH ’74
RENEE T. ALEXANDER ’74
BRIAN ALLEN ’78
ROBYN ALLEN-MCKINNON ’82
DENISE ANDERSON ’95
LAUREN ANDERSON ’79
WILMA ANN ANDERSON ’92
DEBORAH ARRINDELL ’79
EARL ARMSTRONG ’79
MARIO BAEZA ’71
LISA BAILEY ’84
TAMIKA BARROW ’00
AMBER BEAL’96
SIKA BEDIAKO ’04
AYELE BEKERIE GR
SHARON BELL ’77
LOIS BENNETT ’74
LINDA BERK ’74
PAUL BESSON ’75, GR’76
JOSEPH BEST ’99
JUSTIN BIRD ’97
SANDRA BLACK ’73
AKIZA BODDIE-WILLIS ’94
MYRTLE BOWLES-SCOTT ’93
DESTINI BOWMAN ’05
CYNTHIA BOYCE ’75
JILADA BREADON WILLIAMS ’76
ALKESHA BROWN ’96
DARRYL BROWN GR
JACQUELINE BROWN ’84
KELLIE-ANN BROWN ’88
KIMBERLY BROWN ’03
MICHELE BROWN ’88
PETULA BROWN ’92
MARLON BROWNLEE ’84
DANNY BRUNDAGE ’74
KATHLYN BRYANT ’78
DEAN BURRELL ’77
DARRELL BUTLER ’87
LETITIA CAMPBELL ’84
MICHAEL CANNON ’04
HAMILTON CARTER ‘80
ZACHARY CARTER ’72
JON CARGO ’83
MICHAEL CHASE ’87
ANGELA CLARK ’88
DESHAWN CLAYTON ’92
GLORIA CLEMENT ’90
ROY CLOVIS ’95
TREGAL COCKBURN GR
STEPHANIE COCKERL ’96
CANDICE COGGINS ’88
JOHN COLES ’73
KRISHNA COLLIE ’96
DELMAS COSTIN ’93
VIRGIL COTTON ’79
WILLIAM COTTON ’79
HELEN COULTON ’91
KEITH CRAWFORD ’82
DAWN CROSS GR
BILL CRUTCHER ’74
KALINA CRYSTAL BLACK ‘07

CYNTHIA CUFFIE-JACKSON ’74
CYNTHIA CUMMINGS ’75
MALIK CUTLAR GR
RUTH CYRUS ’79
MARITA DANGERFIELD-HARRIS ’85
ANIKA DANIELS-OSAZE ’96
C. ADRIENNE DANIELS-PARIS ’69
LAUREN DAVIDSON ’95
CYNTHIA ANN DAVIS ’74
JACQUELINE DAVIS ’76
PAMELA DAVIS CLARKE ’84
STEPHANIE DAWSON ’79
DON DEBOUSE ’79
PAMELA DENDTLER ’74
DAVENEL DENIS ’92
TERRI DENISON ’84
GHAINOUS DIALLO ’77
MARK DICKERSON ’72
SHIRLEY DONALDSON ’80
FRANK DOUGLAS GR
RUBY JEAN DOUGLAS’72, GR’74
DONNA DOZIER GORDON ’81
DUANE DYSON ’81
KEITH EARLEY ’74
LAMONTE EDWARDS ’91
ROBIN EDWARDS ’91
KIMBERLY ELLIS ’87
E. ERNEST ELMORE ’86, LAW ’89
ANNE MARIE ETIENNE ’88
FELECIAI FAVROTH ’87
HOLLY FENNEL ’90
ERNEST FERGUSON ’73
ELIESE FISHER ’88
GILFORD FITTS ’74
MERVIN FLEMING ’78
TRACY FLEMINGS ’85
SAMUEL FLOWERS’90
TRACEY FORDE WEAVER’90
JACQUELINE FORSTER ’91
DIANE FRANCIS ’87
ANDRE FRANCOIS ’90
EDWARD FURTICK, JR ’61
LINDA GADSBY ’88
BARBARA GALES ’74
NATALIE GANSOP ’95
PHYLLIS GEE ’76
NAMELDA GERALD ALLEN ’76
LISA GITTENS ’82
TAIREA GORETTI VELASQUEZ ’97
ROGER GRAHAM ’83
CANDACE GRANT ’89
RITA GRANT ’81
MICHAEL GRAY ’83
LEKISHA GRIFFIN ’99
GAFFNEY GUNTER ’73
AISHA HA ABDUR RAHMAN ’72
DONALD HAIRSTON ’73
JESSY HALABY ’94
JOHN HALL ’82
MURIEL HALL AYANABA’71
TONYA HALLET ’96
CLAYE HART ’85
MARK HARRISON ’82
TIMOTHY HARROD ’84
CHARLENE HAYES ’78
ANDREA HAYLES ’85
FAY GAYLE HICKLE ’76
DONELL HICKS ’97
WESLEY HICKS ’75
BERNADETTE HIGHTOWER-HUGHES ’77
CARL HILL ’72
KEVIN HOLCOMB ’88
RICHARD HOLLAND ’75
ADRIENNE HOMER ’94
BERNARD HUBBARD
DEIDRE HUBBARD MICHAEL ’90
AMY HUDSPETH ’80
RANDOLPH HUNT ’80
MICHAEL HUNTER ’94
SONJA HUTCHINS ’79
JESSICA INGRAM-BELLAMY ’92
LARRY INNISS ’82
HIRAM JACKSON ’87
WARREN JACKSON ’73
Hon DEBRA JAMES ’75
KATRINA JAMES ’96
HEATHER JASON ’87
VANESSA JEFFERS ’84
THAIS JIMENEZ ’96
DEXTER JOHNSON ’90
JUANITA JOHNSON ’52
CHAUNCEY JONES ’74
JACQUELINE JONES ’69
JENNIFER JONES ’94
KENNETH JONES
LISA JONES ’84
CONRAD KENLEY ’74, GR’75
RUBEN KINGSHAW -83
ROGER KNIGHT ’04
LANCYA LANSDOWNE ’06
THERESA LASBREY PETERS ’03
THOMAS LAW GR
FREDERICK LAWRENCE ’81
NICOLE LEANNA HINDS ‘97
ABRAHAM LEE ’73
DENISE DENDTLER LEE ’73
WILHELMINA LEIGH ’70
JAMES LEWIS ’79
CHIMENE LIBURD ’92
JOHNATHAN LIGHTFOOT ’79
REGINA LITTLE-DURHAM ’78
FRANK  LONG ’89
SANDRA LONG ’84
PATRICIA LOUISON ’95
ALBERT LUCAS ’76
RONALD MACON ’72
CARL MARSHALL ’88
TAIREA MATTOX ’97
SONYA MAXWELL’78
TATIA MAYS-RUSSELL ’88
SUSAN MAZE-ROTHSTEIN ’78
SHELTON MCCALL’82
KENNETH MCCLANE JR ’73, GR’74, 76
TODD MCCULLOUGH ’75
LORNA MCCOLLUM PINSON GR
CAROL MCINTOSH ’83
MICHAEL MCFARLAND GR
SUZANNE MCFAYDEN ’88
MICHAEL MCKEE ’79
ANDREÉ MCLAUGHLIN ’70
MARCIA MCPEAK ’86
SAUNDRA MCGUIRE GR’71
BRENDA MELVIN ’87
MORRIS MELVIN ’75
DENISE MERIDITH ’73
STEPHEN METOYER ’71
ROCHELLE MICHAUX ’81
LILA MILLER ’74
RENEE MIMS PAYNE ’76
KENDALL MINTER ’74
JOHN MITCHELL  ’69
JOHN MITCHELL WCMC ’73
DENNIS MITCHELL-LEWIS ’84
DAPHNE MOBLEY ’83
W. MORRIS MOBLEY ’83
KEVIN MONTGOMERY ’75
LOUIS MONTGOMERY ’81
JUDITH MOODY WOODS ’83
LENORA MORAGNE GR
DANA MOULTON ’94
CHERYL MUNDAY ’72
LISA MURPH ’84
TANYA MYERS ’97
DAVID LANGDON  NEAL ’78
DAYO NIYONU LANIER ‘93
GLORIA NUNYUIE ’74
CYNTHIA NWIZU ’84
ANTHONY OKOBI ’99
CYNTHIA OSMUN ’99
CANDACE OSUNSADE ’87
DAVID OWENS ’90
LEONARD PALMER ’85
WILBER PARKER ’50
VAJEZATHA PAYNE-HINES ’90
MARK PEARCE ’75
DEMETRIA PENNINGTON ’89, MD’94
BRIAN PETERS ’96
ROCKY PETERSON’74, LAW ’77
ROLAND PINKEY ’82
LAURA PINSON GR
DURAY PITTMAN ’84
CLARENCE PLUMMER ’82
BRENT POGUE ’76, GR’77
TODD PRESSLEY ’86
RUSSELL PRICE ’77
DONNA RAINFORD-DAVIS ’83
BRENDON SCOTT RANDOLPH ’93
FARRELL REDWINE ’93
ANOINETTE ROBBINS ’85
IRISTINE RODDY ’81
ROBERT RYAN GR
RUBY SAAKE ’84
DAVID SAM ’90
VANESSA SAMPSON-STROMAN ’79
KANITA SANDIDGE ’70
CAROL SAUNDERS-CORBIN GR’92
ARTHUR SCRUTCHINS ’74
ALAN SEALLS ’85
LOLA SERGEANT-WILKERSON ’87
DELPHINE SIMMS ’75
JOSEPH SIMPSON ’63
IRENE SMALLS ’71
MONICA SMITH ’95
ROBERT SMITH ’85
GAYN SOMERSEL ’93
MICHAEL SPENCER ’74
BEVERLY SPIVEY ’75
KAREN STEWART ’85
RAYMOND STEWART ’75
K. STRACHAN ’81
M. RANDALL STRICKLAND ’84
GARY STUBBS ’74
ANGELA SYKES ’92
GLIGOR TASHKOVICH ‘87
LISA TATUM ’91
MARK TATUM ’91
PHILLIP TAYLOR ’60
ALLEN THOMAS ’81
THERESA THOMAS ’81
DAVID THOMPSON 77
HELEN THOMPSON ’91
JOHN THOMPSON ’76
KENANN MCKENZIE THOMPSON ’98
MICHAEL THOMPSON ’77
MICHELLE THOMPSON ’74
MICHAEL TUCKER ’79
SHERYL HILLIARD TUCKER ’78
PHYLIS TURNER WILLIAMS ’74
TERESA TYREE ’74
WALTER TYREE ’74
DON WADE ’90
WILLIAM WALKER ’74
JAMES WALKER GR’77
DARIEN WARD ’90
BRYAN WARDELL ’87
FRANK WATKINS ’74
NEIL WATKINS ’82
KATHLEEN WATSON ’77
SHANI WAUGH ’96
JEFFREY WEAVER ’86
HENRY WEBB GR’74
TAMARA WEBB ’95
KAREN WEBSTER-HOBSS ’84
JEFFREY WHITE ’79
NICOLE WHITTINGTON ’97
BRENDA WILKINSON ’87
FRANK WILKINSON ’83
LAURA A. WILKINSON MBA ’85, JD ‘86
CYNTHIA WILLIAMS
Hon. PATRICIA WILLIAMS’65
SAUNDERS WILSON ’69
JUDITH WOODS ’83
ROCHELLE WOODS ’74
JEFFREY WOOTEN ’91
MITZI YOUNG ’77